Zkouška bezpečnosti osoby při pádu na zastřešení

Jedná se o zkoušku, při které se má zachytit energie rázu vyvolaná pádem měkkého tělesa (člověka) o různých hmotnostech na zastřešení bazénu. Testování proběhlo ve státní zkušebně stavebních hmot CSI Zlín. 

 

Odborný test pádu osoby na zastřešení Poolor

Tímto zvláštním pytlem se pád člověka simuluje (nahrazuje). Pytel (sférokónického tvaru) váží 50 kg a na zastřešení se pouští elektromagnetickým odpojovačem z výšky 2,4m. Pohybová energie tak vyvolá požadovanou sílu 1200 Jaullů, což odpovídá hmotnosti osoby o hmotnosti 120 kg a pádu z výšky 1m.

Test pádu osoby na kryt Poolor

Při této zkoušce je důležité, aby se nevytvořil otvor větší než 30cm a tedy osoba o hmotnosti 120 kg zastřešením do bazénu nepropadla. Zkouška se opakuje několikrát .

Tato zkouška ukazuje , že bazénový kryt do určité míry udrží zatížení osobou, ale je to míněno v nejkrajnějších případech tj. pouze při pádu osoby na bazénový kryt. Hlavním cílem zastřešení bazénu je ochrana před pádem do vody, zvýšení teploty a čistoty vody. Úkolem tedy není vytvářet pochozí nebo sedací prvek v zahradě. Tento bazénový kryt není za tímto účelem vyroben.

V případě vaší potřeby jsme ale připraveni udělat takové konstrukční úpravy, aby byl pohyb po krytu možný.

Související odkazy:

Rychlá online kalkulace ceny zastřešení
Kalkulaci obdržíte okazmžitě na vámi zadanou emailovou adresu.
Obsah

Nové povrchové úpravy!

Nově pro tuto sezónu jsme pro vás připravili možnost výběru ze 3 různých druhů povrchové úpravy konstrukce. Na výběr tedy nyní máte celkem ze 4 základních barev konstrukce a to za symbolický příplatek...

Více informací zde...