Zkouška bezpečnosti konstrukce při zatížení sněhem

Jak působí váha sněhu na konstrukci zastřešení se v laboratoři zkouší na speciálním zařízení. Testování proběhlo ve státní zkušebně stavebních hmot CSI Zlín.

 Test zatížení zastřešení Poolor sněhem

Je to trošku neuvěřitelné, toto zařízení dokáže simulovat (nahradit) zatížení krytu sněhem. Velký ventilátor vysává postupně vzduch pod bazénovým krytem a vzniklý podtlak prohýbá, nasává, různě prolamuje a ohýbá kryt dovnitř. Podtlak se postupně stále zvětšuje až do trvalého poškození konstrukce.

Test zatížení krytu Poolor sněhem

Sondami umístněnými na zastřešení se měří deformace způsobené vzniklým podtlakem, což právě váhu sněhu simuluje (nahrazuje). Červená čísla na měřícím stole vpravo dole označují průběžné hodnoty deformací bazénového krytu. Hodnoty se zapisují a vyhodnocují.

Test zatížení zakrytí Poolor sněhem

Podtlak se zvyšuje tak dlouho dokud nedojde k nevratné deformaci – trvalému prohnutí nebo poškození konstrukce. Na tomto obrázku jsou vidět deformace po ukončení zkoušek. Deska je již trvale poškozena.

Tato zkouška nám dává jistotu, že naše zastřešení nepoškodí nebo nezničí čerstvě napadaný sníh. Přesto doporučujeme pravidelný úklid tohoto sněhu, protože i na střechách domů je při kalamitách nutné sníh odklízet. Je lépe problémům předcházet.

Související odkazy:

Rychlá online kalkulace ceny zastřešení
Kalkulaci obdržíte okazmžitě na vámi zadanou emailovou adresu.
Obsah

Nové povrchové úpravy!

Nově pro tuto sezónu jsme pro vás připravili možnost výběru ze 3 různých druhů povrchové úpravy konstrukce. Na výběr tedy nyní máte celkem ze 4 základních barev konstrukce a to za symbolický příplatek...

Více informací zde...