Co byste měli vědět před tím, než zakoupíte bazénové zastřešení

Domácí bazén slouží k odpočinku dospělých a radosti skotačících dětí. Z hlediska bezpečnosti však může být i zdrojem náhodného pádu, úrazu, někdy až s tragickými následky.

Úmrtnost dětí vlivem utonutí patří statisticky na přední místo za dopravními nehodami. Nemluvněti nebo malému dítěti se může poškodit zdraví i do 1 minuty pod vodou! 1 minutu pod vodou nepřežije 1% dětí.

Chvilka nepozornosti může vám nebo vašim blízkým změnit svět. Spoléhat na to, že „nám se to nestane“ a nebo „vždyť jsem blízko“ se v těchto konkrétních případech nevyplácí. Lepším řešením je nebezpečnou situaci předvídat.

Aby nedošlo k úrazu, mělo by být okolí bazénu

upravené, zbavené nebezpečných míst a to až do vzdálenosti 1,5 m od bazénu. Jedno z nejdůležitějších míst je kolejiště zastřešení, jeho ostré hrany, dutiny a další detaily. Před výběrem zastřešení je možné bezpečnost kolejiště zjistit.

Existuje však ještě mnoho faktorů, které mohou přispět k vaší bezpečnosti.

Všechny tyto faktory pravděpodobně znáte. Přesto nám dovolte je připomenout.

  • Děti nikdy nenechávejte u bazénu bez dozoru !
  • Dětem do pěti let zakupte plavací vestu, která je ochrání i při náhodném pádu do vody nebo na tvrdou podlahu okolo bazénu.
  • V případě velmi malých dětí doporučujeme rukávky,i když jste v bazénu s nimi.
  • Bezprostřední okolí bazénu (1,5 m od bazénu) by mělo být vždy upravené bez překážek. Povalující se hadice a jiné předměty, o které je možné zakopnout, umístněte raději dál, než 1,5m od bazénu.

a dále

  • Povrch v blízkosti bazénu nesmí být kluzký. Nebezpečné jsou dlažby bez protiskluzové úpravy, ze kterých voda vytvoří kluziště.
  • Používejte zastřešení bazénů s bezpečným kolejištěm .
  • Segmenty zastřešení zajišťujte aretačními zámky pokaždé, když odcházíte od bazénu

Dbejte na udržování bezpečného okolí bazénu. Naučte těmto návykům i své větší děti. Bude se jim to hodit v dospělosti, až budou mít svou vlastní rodinu.

Související odkazy:

Rychlá online kalkulace ceny zastřešení
Kalkulaci obdržíte okazmžitě na vámi zadanou emailovou adresu.
Obsah

Nové povrchové úpravy!

Nově pro tuto sezónu jsme pro vás připravili možnost výběru ze 3 různých druhů povrchové úpravy konstrukce. Na výběr tedy nyní máte celkem ze 4 základních barev konstrukce a to za symbolický příplatek...

Více informací zde...