Jak postavit sám zastřešení bazénů POOLOR svépomocí.

Právě probíhá velká jarní akce: časově omezená sleva na produkt “Postav si sám” při zajištění vlastní dopravy a kompletní výrobě svépomocí. Dodávka materiálu na stavbu zastřešení do 3 týdnů od uhrazení zálohy. V případě zájmu či dotazů kontaktujte prosím naši hotline.

Montáž svépomocí

Postup je jednoduchý. Zastřešení si buďto sami v naší výrobě vyzvednete, nebo si jej necháte od nás přivézt. Následně provedete montáž podle námi zadaného montážního postupu. Montáž není složitá, neboť veškeré prvky, segmenty, čela i dveře jsou kompletně prefabrikované (předvyrobené). Také veškeré šrouby, krytky a další spojovací prvky potřebné pro montáž zastřešení bazénu obdržíte v zásilce. Na vás je namontovat kolejiště na povrch dlažby kolem bazénu.

Pro tuto práci potřebujete toto vybavení: Metr, obyčejnou tužku, vrtačku do betonu s příklepem, vrták do betonu 8mm délky min. 150mm a pr. 14mm délky min. 100mm, elektrický utahovák nebo aku vrtačku se sadou křížových nástavců, vrták do železa pr. 4,2mm ,7mm , 8mm a 13,5mm, nýtovačku na nerezové nýty pr. 4mm, ruční stranový klíč 10mm, kombinované kleště, gumovou paličku nebo kladívko, prodlužovací kabel s rozdvojkou, běžný domácí vysavač, smetáček, lopatku, hadici s proudem vody. Veškeré práce probíhají v prostředí u bazénu.

Kompletní výroba svépomocí

Součástí dodávky je kompletní materiál pro výrobu zastřešení konkrétní velikosti. Jde zejména o dutinkový polykarbonát 10/4 který má termoizolační vlastnosti, veškeré hliníkové profily potřebné na zastřešení bazénu, prodej pojezdů a aretací na zastřešení bazénu a samozřejmě eloxovaná hliníková kolejnice na zakrytí bazénu a veškeré spojovací prvky nutné k výrobě konstrukce zastřešení. Součástí dodávky jsou výkresy na výrobu zastřešení, fotodokumentace postupů výroby a návod na montáž zastřešení. Doprava, výroba a montáž všech dílů je na stavebníkovi.

Pro tuto práci potřebujete toto vybavení: viz Montáž a navíc: vrták do železa pr. 6,5mm, ruční nůžky na plech, kvalitní ruční pilku na železo, ruční elektrickou pokosovou pilu na hliník min. pr. 300mm (není podmínkou, lze vše řezat ruční pilkou), jemný a hrubý pilník na železo, malou čelní ruční el.brusku (není podmínkou), ruční el. kotoučovou pilu „mafl“ s jemnými zuby na plast k řezání polykarbonátových desek a běžné prostředí dílny nebo garáže.

Rádi si děláte věci po svém? Jste nadšený a odvážný kutil?

Vyrobit domácí zastřešení bazénu lze různými způsoby. Pokud byste hledali nebo řešili zastřešení pouze podle nákupní ceny, určitě by to vyhrál nákup materiálu jako polykarbonát, dřevěné hranoly a šrouby, za pomocí kterých si každý může vyrobit zastřešení sám. Proč tedy takto nepostupuje každý?

Domácí výroba zastřešení se prostě neobejde bez speciálního materiálu a některého nářadí. Každý výrobce však materiál pro výrobu svépomocí neprodává. Možná proto se také zastřešení bazénu pro kutily nedá běžně v kamenných obchodech zakoupit. Výjimkou je zastřešení bazénů POOLOR. Jedná se o segmentový systém, tedy kompromis mezi stavbou na klíč a svépomocnou výrobou z běžného železa, dřeva či jiného stavebního materiálu.

Zakupte si materiál a návod na zastřešení bazénu a podle výkresu “Postav si sám” se pusťte s nadšením do práce. Pokud vám něco hned napoprvé nepůjde, neváhejte nám zavolat. Jsme zvyklí po telefonu řešit i zdánlivě neřešitelné situace.

A pokud by byla situace natolik komplikovaná, nevěšte hlavu, nenecháme vás v tom. Zavolejte a najdeme řešení.

 

 

Obsah

Nové povrchové úpravy!

Nově pro tuto sezónu jsme pro vás připravili možnost výběru ze 3 různých druhů povrchové úpravy konstrukce. Na výběr tedy nyní máte celkem ze 4 základních barev konstrukce a to za symbolický příplatek...

Více informací zde...