Úspora energie na vytápění

Úspora energie je dnes bohužel otřepaná fráze. Způsobili to různé politické zájmy a lobby. Jak uspořit energii by však mělo zůstat v mysli každé selsky (logicky) uvažující a podnikající osoby. Energie totiž znamená především peníze a lidský čas, který každý z nás může investovat lépe a účelněji.

K úspoře energie na vytápění bazénu lze stručně říci:

  • Pokud svůj bazén hodláte vytápět přímým elektrickým topidlem, středně velký bazén vás přijde na stejné peníze, jako vytápění rodinného domu elektřinou.
  • Pokud svůj bazén uvažujete dohřívat tepelným čerpadlem, snížíte spotřebu energie o cca 50% oproti výše uvedenému elektrickému vytápění.

Ovšem pokud svůj bazén navíc opatříte zakrytím nebo zastřešením, snížíte spotřebu energie potřebnou na vytopení bazénu o dalších 50% oproti oběma výše uvedeným variantám.

Máme vyzkoušeno, že nejvyššího efektu úspor dosáhnete , pokud bazén nejen zastřešíte ale navíc jeho hladinu opatříte tzv.bublinkovou fólií. Nesníží se jen únik energie ale i spotřeba bazénové chemie a zvýší se tepelný zisk energie ze slunce.

Související odkazy:

Slovník Poolor: ,
Rychlá online kalkulace ceny zastřešení
Kalkulaci obdržíte okazmžitě na vámi zadanou emailovou adresu.
Obsah

Nové povrchové úpravy!

Nově pro tuto sezónu jsme pro vás připravili možnost výběru ze 3 různých druhů povrchové úpravy konstrukce. Na výběr tedy nyní máte celkem ze 4 základních barev konstrukce a to za symbolický příplatek...

Více informací zde...