Zvýšení teploty až o 13 stupňů

Udělejte si malý pokus. Ohřejete vodu v kuchyňském hrnci na bod varu to je cca 90°C a položte jej na terasu. Za jak rychle si myslíte, že se teplota vody ochladí? A na jakou teplotu se ochladí? Nemusíte to běžet okamžitě zkoušet, protože i v letních dnech voda v hrnci vystydne již za dvě hodiny a její teplota se zastaví na teplotě okolního vzduchu, řekněme v létě na 20°C.

Podobný princip platí i ve vašem bazénu. Při slunečném počasí, nejvíce v poledne, se voda v bazénu ohřeje někdy až na teplotu 26 – 30º C. Poklesem teploty v noci se ovšem velmi rychle ochladí až na úroveň okolní teploty. Řekněme na 10°C. Ráno když znovu slunce vysvitne, velmi dlouho trvá než se voda opět ohřeje. Čím větší budou rozdíly teplot v poledne a večer, tím chladnější vodu budete mít v bazénu. Aby k tomuto jevu nedocházelo, stačí váš bazén zastřešit nejlépe konstrukcí s termoizolačním sklem.

Pokud toto provedete například podle našich rad v článku jak zvýšit teplotu vody v bazénu:

  • vaše zastřešení bez použití topení zvýší teplotu vody v bazénu i vnitřních prostor v průměru o 6 až 13°C
  • zastřešení ohřívá vodu časně z jara, a to výrazně, neboť již v dubnu při slunečných dnech je možné se pod zastřešením koupat
  • na podzim zastřešení bazénu při dohřívání vody např. tepelným čerpadlem prodlouží koupací sezónu ještě do prvních mrazů. Někdy se pod zastřešením dá koupat i v listopadu.
  • rozdíl teploty vody ráno a večer bude menší, voda bude mít stálejší a stabilnější teplotu
  • zastřešení bazény zvýší teplotu vody v bazénu na 26 – 30º C (při svitu slunce)
  • zastřešení umožní koupání od jara do podzimu (dubna do října)
  • prodlouží koupací sezónu, celkem v roce to je na 5 až 6 měsíců

Související odkazy:

Slovník Poolor: ,
Rychlá online kalkulace ceny zastřešení
Kalkulaci obdržíte okazmžitě na vámi zadanou emailovou adresu.
Obsah

Nové povrchové úpravy!

Nově pro tuto sezónu jsme pro vás připravili možnost výběru ze 3 různých druhů povrchové úpravy konstrukce. Na výběr tedy nyní máte celkem ze 4 základních barev konstrukce a to za symbolický příplatek...

Více informací zde...